Rozmiary

Przed tym jak zrobić zamiary trzeba założyć lekkie ubranie obowiązkowo z biustonoszem. Jeżeli jest planowane wyjście na imprezę w biustonosze push-up, to robić zamiary trzeba tylko w takim rodzaju bielizny.

 

Uwaga! Trzeba pamiętać, ze niezbędnie jest szczelnie przyłożyć taśmę do ciała, w taki sposób, żeby można było przesunąć pod niej jedynie palec wskazujący.

 

Żebyś bezbłędnie zrobić sobie zamiary, będą niezbędne specjalna taśma i pomoc innej osoby.

 

Obwód klatki piersiowej:

Zamiary robione z tyłu po najbardziej występującym obszarom łopatek poprzez pachy, a od frontu – po najbardziej występujących częściach klatki piersiowej. Ręce powinni być opuszczeni w dół! Taśma nie powinna być ani mocno zaciągana, ani osłabiona. Zamykają centymetr trzymając go kciukiem i palcem wskazującym.

 Popręg talii:

W celu pomiaru obwodu talii, centymetr należy położyć na plecach, a potem na wąskiej stronie sylwetki i zamknąć taśmę z przodu, trzymając palcem wskazującym i kciukiem. Palec wskazujący musi być pod taśmą.

Obwód bioder:

Pod czas pomiaru obwodu bioder taśma powinna być umieszczona na najbardziej wystających miejscach pośladków i ud. Trzeba zamknąć taśmę z przodu, trzymając kciukiem i palcem wskazującym.

 Pod piersią:

Żeby zrobić ten pomiar trzeba umieścić centymetr na najbardziej wypukłych częściach łopatek, a następnie puścić poprzez pachy i zamknąć taśmę tuż pod piersią. Palec wskazujący tego, kto mierzy, musi być umieszczony pod taśmą.

Długość gorsetu:

Żeby zmierzyć długość gorsetu, trzeba najpierw zdecydować w jakiej odległości od pachy on się rozpocznie. Tam będzie umieszczony początek taśmy. Potem trzeba przeciągnąć taśmę wzdłuż boku do miejsca, w którym będzie koniec gorsetu i początek spódnicy.

 Długość sukni:

Ten pomiar jest wykonany podobnie jak poprzedni. Jest wybierane miejsce - początek gorsetu. Tam się umieszcza taśmę, która następnie jest przeciągana wzdłuż boku poprzez linie talii do samej podłogi. Zaleca się mierzenie w tym obuwiu, jakie będzie zakładane na weselu, żebyś od razu doliczyć wysokość obcasa. Dla modeli z obfitymi spódnicami do otrzymanej długości trzeba dodać 4-5 cm.

Jeśli suknia ślubna będzie z rękawami, będą niezbędne dodatkowe pomiary:

 

Długość rękawa:

Najpierw trzeba lekko wygięć łokieć, a następnie znaleźć punkt połączenia barku i ramienia. Z tego punktu do linii nadgarstka na zgiętym ramieniu nalezy określić ten pomiar.

 Długość ramion:

Mierzymy odległość od początku szyi do punktu, gdzie się łącza ramiona i ręce.

Obwód ramion:

Taśma jest nakładana wokół najszerszej części ramion w pobliżu pacha.

 Obwód nadgarstka:

Mierzymy najwęższą część ręki.

 

Jeśli z jakiegoś powodu robienie pomiarów jest zatrudne albo nie jesteście pewni poprawności i dokładności swoich wysilków, warto poszukać fachowej pomocy. Profesjonaliści łatwo poradzą sobie z tym zadaniem.

 

Życzymy powodzenia i czekamy na stronach naszego sklepu internetowego!